pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Czy małżeństwo ma sens ?

11 Komentarzy

Zależy jak się do niego podchodzi. Niestety mało kiedy jest ono właściwie rozumiane. Jest dowodem własności. Nie oszukujmy się – to jest przypieczetowana publicznie fuzja dwóch „firm” które czują się zagrożone upadkiem lub zdrada dlatego podpisują ten układ by poczuć się bezpiecznie. Chodzi tu głównie o to by było łatwo wziąć kredyt ( bo to on tak naprawdę „zwiazuje” ludzi), by przy rozliczeniu podatków można było najlepiej wyjść .
A przecież nie można OBIECAĆ UCZUCIA !!! Czy to nie oczywiste?
Można obiecać że się będzie z kimś gdy uczucie przeminie…ale cóż to za bycie razem ?
-litość
-przyzwyczajenie
-kredyt
-rzekome dobro dzieci
-strach przed tym co rodzina i sąsiedzi powie na rozstanie
Związek oparty na którymś z tych powodów jest żałosny i przynosi frustrację każdej ze stron.
Sama byłam w położeniu w którym musiałam wybrać : małżeństwo z osobą do której uczucie wygasło, wymarło czy odważyc się żyć w prawdzie.  Dzięki Bogu nie zabrakło mi wtedy odwagi i udało się.  Jestem teraz zupełnie wolna. 
Małżeństwo w którym ludzie są ze sobą z wyżej wymienionych powodów nie ostanie się, a jeśli już to skończy na wzajemnej nienawiści.
Bardzo mnie cieszy że ludzie nie boją się już wystąpić o rozwód kiedy nie są już szczęśliwi w danym związku,  że nie patrzą juz tak bardzo na reakcje rodziny i sąsiadów.  Rozwód jest milion razy lepsze od nieszczęśliwego życia przy boku osoby z którą jesteśmy z przymusu lub poczucia obowiązku. 
Jeśli statystyki mówią o tym ze około 50 % małżeństw kończy się rozwodem, to myślę że to o czymś świadczy.  Jakbyś poszedł i kupił pralkę lub TV która raz działa a raz nie to nie byłbyś zachwycony.  Te pozostałe „udane” 50 % małżeństw jest ze sobą ze nie tylko z miłości, wg moich szacunków ok 35 % z nich trwa razem ze strachu lub przez kredyty i dzieci.
A ten PRAWDZIWIE udany procent jest szczęśliwy w małżeństwie bo ….bez małżeństwa tez byliby szczęśliwi i bo po prostu do niego dorośli.  Nie ma tu dwóch niekompletnych połowek w desperacji tylko dwie pełne jednostki z wysokim poczuciem własnej wartości, które wiedzą że bez tego drugiego żyło by normalnie, chociaż może nie tak pięknie,  dlatego chcą ze sobą być i są ale nie z desperacji.
Dlatego taki związek trwa i kwitnie mimo że inne wiedna.  Dlaczego jest ich tak mało ? Bo mało jest jednostek które dbają o swój rozwój i czują się pełnowartościowe bez partnera. Dużo łatwiej powtarzać : bez Ciebie jestem nikim….

image

Reklamy

11 thoughts on “Czy małżeństwo ma sens ?

 1. Dojrzałe i sensowne przemyślenia. Brawo!
  Coś na ten temat wiem – nie z teorii a doświadczenia.
  Gratuluję z całego serca.
  Rzuć okiem na mój trzyczęściowy „Tryptyk Upadłych”.

 2. Tekst jak zwykle ciekawy
  Ale niestety obowiązki czasami trzeba mieć
  np bycie z alkoholikiem jest męczące ale może ten alkoholik potrzebuje tej drugiej osoby. W dzisiejszych czasach za szybko mówimy rozwód .

 3. Żaden związek nie powinien być tworzony z desperacji. Niezależnie czy jest to relacja chłopak / dziewczyna czy mąż /żona.
  Moja drobna uwaga… Zwróć uwagę na literówki, czasami zdarzają Ci się takie głupie błędy które łatwo wyłapać przy powtórnym przeczytaniu tekstu 😉

 4. zaiste mam identyczne podejście, dojrzały związek mogą tworzyć tylko dwie samodzielne jednostki, dopiero będąc silnym samemu możemy trzeźwo ocenić sytuację, ocenić przyszłego partnera\kę, to nie są czasy na ślub „bo tak wypada” zbyt wiele pokus na boku, a potem tylko nie potrzebne rozczarowanie, pozdrawiam 🙂
  p.s zainstaluj wtyczkę do wordpress zmiany czcionek na polskie bo literki „z ogonkami” nie są poprawnie wyświetlane 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s