pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Jakie kobiety najszybciej „schodzą” na matrymonialnym rynku

15 Komentarzy

Może Ameryki nie odkryłam w tym wpisie ale i tak mam potrzebę napisania tego tekstu.
Kobiety myślą że tu chodzi o urodę a to bzdura. Ile jest kobiet które na codzień noszą kostium Halloweenowy i są w związkach ? Mnóstwo.  Sama widziałam. 
A ile jest kobiet o umyśle nieskalanym żadna mądra myślą a mimo to są w związku ? (Notabene z chłopcami o podobnej ilości szarych komórek)
Też cały ogrom. Czyli można być dość nieatrakcyjnym lub niekoniecznie inteligentnym i być w związku.
Gdzie tu sprawiedliwość i haczyk ?
Dlaczego takie kobiety „schodzą” pierwsze ?
Ja już to zrozumiałam.  Faceci potrzebują kobiet bezproblemowych i skłonnych do poświęceń.  Idealnej żony i matki dla dzieci. Takiej co mając do wyboru swój rozwój osobisty i realizację wlasnej pasji a pomoc w spełnieniu marzeń mężusia wybiorą to drugie. Skłonnych do rezygnacji z własnych planów gdy sytuacja tego wymaga.
Gdy facet idzie sam na imprezę, ona nie robi problemów. Gdy jedzie z kumplami na ryby na cały, jedyny wolny weekend w miesiacu, ona pakuje mu wałówke każe się dobrze bawić.
Cicha, pokona i uległa. Ideał polskiego faceta.
Jeśli babka ma własną pasję, chce się rozwijać i realizować siebie dla 95 % polskich mężczyzn jest postrachem siedmiu mórz i oceanów.
Bo to oni chcą być „gwiazda” w związku,  być bohaterem a kobieta ma być ułożona niewiasta z zachwytem spoglądająca na wszystkie jego działania.  Wśród moich znajomych znam tylko dwa przypadki które przeczą tej regule czyli mogę już mówić o zasadzie.
Takie kobiety są ciche,  stonowane, nie chcące w towarzystwie zwracać na siebie uwagi. Broń Boże by nie wyjść w niczym przed szereg, zawsze konsultuja swoje działania z bliskimi i znajomymi bo przecież od ich akceptacji zależy szczęście takiej kobiety.  Gdy tylko zdazy jej się zrobić coś dla siebie, to zalewa ją ocean poczucia winy i czuje się totalną egoistka bo przecież powinna działać dla dobra rodziny,  związku i społeczeństwa a nie tak marnować czas na samą siebie !
Obłęd prawda ? A mimo to nowe pokolenie „matek polek” rośnie.  A przecietni, nie zainteresowani rozwojem swoim ani partnerek, mężczyźni pragną cichych kobiet które nie będą się stawiać, przyjmą warunki, będą prać,  sprzątać i gotować jak na żony przystało i będą znajdować największe życiowe szczęście w zadowalaniu mężusia.
Bardziej myślący mężczyźni chcą w swojej kobiecie mieć partnerkę do rozmów,  chcą się wspólnie rozwijać by uniemożliwić powstaniu nudy i rutyny w życiu i związku.  Szukają kobiet z pasją,  która wie czego chce i będzie to realizować z jego wsparciem lub bez niego.
Niestety jako społeczeństwo nie wypadamy dobrze jeśli chodzi o rozwój osobisty. Tu króluje tradycja czyli „jeśli mój ojciec i dziadek nie osiągnęli niczego wielkiego to znaczy że i ja nie dam rady, może nawet nie powinienem żeby ich nie urazić,  przecież tak ciężko pracowali….”
Przeciętny Polak cieszy się jak micha żarcia na stole stoi i na głowę nie kapie. 
Jakie cele ? Jakie ambicje ? Przecież tu się nic nie da zrobić bo trzeba mieć znajomości. To tylko wymówka by nic nie robić i by żadnych zmian nie wprowadzać. 
A przecież można zawsze żyć lepiej bo niemożliwe nie istnieje !
image

Reklamy

15 thoughts on “Jakie kobiety najszybciej „schodzą” na matrymonialnym rynku

  1. A potem byt takiej niewiasty zależy od Faceta. Znajdzie nowa model a stary wyrzuci. Albo mniej drastycznie – jak mu się zachce (jeśli w ogóle) to może zabierze ja na jej wymarzone wakacje po 10 latach jej harówki przy nim.

  2. Bardzo ciekawy tekst który nawiązał do tego co mnie meczy dlaczego tak jest
    Choć rozwiązania niema to zapewne to co bardziej jest skomplikowane to jest trudne do współżycia w codziennym życiu 🙂

  3. Super wpis. Tak trzymaj.

  4. Prędzej spędzę życie sama, niż z takim facetem. Trzeba znać swoją wartość, partnerstwo to sztuka, nie każdy sobie z tym radzi.

  5. To wszystko prawda, ale jeśli druga strona chce od życia czegoś innego niż „przeciętny Polak” to taka żona/mąż/partnerka/partner dla przeciętniaka po pewnym czasie zaczyna ciążyć.
    Bardzo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s