pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Nie gaś pożaru ogniem !

10 Komentarzy

W obliczu nienawiści,  gniewu i negatywów wszystkich razem wziętych wypadałoby obrać jakąś strategie a nie ignorować to co się dzieje. Neutralnych strategii nie ma w tej grze. Mamy dwa wybory:
Bramka nr 1 możesz reagować gniewem i złością i oddawać „oko za oko” i „ząb za ząb”. Ale to już było….czy kilka wieków wojen nie wystarczą ?! Zawsze gdy oddajemy pięknym za nadobne spirala agresji i nienawiści tylko się nakręca.  Efekt ? Nikt nie chce ustąpić i walka trwa nawet jeśli nie wiadomo juz kto zaczął.
Bramka nr 2 polega na wybieraniu miłości zamiast kierowania się lękiem.  Tu trzeba zacząć że miłość to daleko więcej niż tylko glupkowate męsko-damskie podchody.
Kiedy piszę miłość mam na myśli tą uniwersalna siłę która stworzyła świat i pozwala tworzyć to czego pragniemy i żyć według naszego serca. Oczywiście ta siła pomaga znaleźć miłość w postaci idealnego partnera. Ale tym się teraz nie zajmuję.
Chodzi mi o to że w każdej chwili można wybrać strach lub miłość.  W każdym położeniu.  Zbyt szybko odrzucamy łagodność i spokój jako objawy słabości.  Ale co wymaga większego wysiłku : zachowanie spokoju i łagodności czy rzucanie przekleństwami w trudnej sytuacji ???
Zawsze pozytywna reakcja wygra. Gdy skupiamy się na tym czego CHCEMY, nie ma czasu myśleć o tym czego byśmy nie chcieli.
Kiedy się patrzy na ludzi z przebaczeniem i łagodnościa, oni zaczynają się zmieniać.  Wielokrotnie się o tym przekonałam.
Działa !!!
Kiedy ktoś mnie dręczy,  wkurza powtarzam sobie w myślach jak mantrę:
„X jest taka łagodna i wspaniałą osobą,  bardzo się lubimy. Nasza znajomość jest pełna wsparcia i dobrej atmosfery”
Możesz się śmiać ale ZAWSZE to pomaga.
Chyba nie zaszkodzi spróbować. Prawda ?
Pożar ugaszony dzięki miłości. Najlepsze rozwiązanie.  Wystarczy wierzyć.

Reklamy

10 thoughts on “Nie gaś pożaru ogniem !

  1. Gdy ktoś mnie dręczy lub wkurza to staram się to wyjaśnić. Ani nie obrażać, ani sobie nic nie wmawiać. Bo jak przyjdzie dzień kiedy przeleje się gorycz to święty by nawet się nie powstrzymał. Dlatego rozmową można dużo wyjaśnić 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s