pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Gdybym miała dziecko…

Dodaj komentarz

Sytuacja hipotetyczna bo nie mam póki co zapędow macierzyńskich ale wiem jedno że gdybym miała dzieciątko i mogła go lub ją czegoś nauczyć to za punkt honoru postawiłabym sobie by moje dziecko słuchało się głosu serca i robiło to co naprawdę kocha, by było w związku z kimś kogo bardzo kocha i by jego kompasem w życiu było serce.
Nie serce matki lub ojca, ani nauczycieli ani kolegów lub koleżanek.  Jedynie swoje własne serce bo każdy mam unikalne pragnienia i marzenia.  Tak jak linie papilarne tak każdy z nas ma inną misję.
Moje zasady nie muszą być dobre dla Ciebie a Twoje dla mnie. Dlatego pozwólmy dzieciom być sobą i mieć własne marzenia.
Pozwólmy sobie samym mieć marzenia i je realizować , nawet jeśli naszym bliskim jest to nie na rękę.  Jeśli porzucisz to co podpowiada Ci serce, to porzucisz siebie a to się na Tobie odbije prędzej czy później. Za dwa lata, za dwadzieścia lat lub na łożu śmierci będziesz żałować że to strach prowadził i pragnienia innych. Nie ma co się altruizmem zasłaniać.  To tylko wymówka by nie zrobić tego czego się z serca pragnie. Zanim będziemy mieć dzieci sami żyjmy według serca by dawać dobry przykład naszym dzieciom. 

image

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s