pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Dlaczego ludzie włączają telewizory?

Dodaj komentarz

Powodów jest kilka ale kiedy widzę jak u kogoś telewizor gra non stop, nawet gdy nie patrzy na niego, to widzę strach przed ciszą.
Ogromny i głęboki strach, a strach przed ciszą to również strach przed samotnością.
W ciszy mówią do nas serca. A gdy ciszy nie ma to trwa ten cały uporczywy hałas w głowie. Myśli się kotluja nieustannie w glowie i my w ten przekaz wierzymy, że to co słyszymy w głowie jest prawdziwe.
A prawda jest taka że nie jesteśmy stworzeni by kierować się głową,  a raczej sercem. W sercu jest ukryte nasze powołanie i prawdziwy cel życia.
Głowa jest przydatna to zapamietywania informacji lub porównywania cen.
Gdy głowa i rozum decyduje o Twojej pracy lub związku wybierane są małżeństwa z rozsądku z „dobrą partią” a praca to najczęściej ta która przynosi duże pieniądze a nie dużo radości.  A potem słychać narzekanie że to życie jakieś marne, że nie ma iskry i jakoś przez palce przeleciało.
A jak ma być radośnie skoro zamiast być pisarzem jesteś archirektem bo ojciec tak chciał a Ty nie chciałeś go zawieść?  Jak ma być szczęśliwie jeśli odrzuciłes prawdziwą miłość bo nie ma dochodowego zawodu lub perspektyw o jakich marzyli rodzice?
I serce o tym wszystkim mówi,  natomiast cisza to taki telefon który nam umożliwia połączenie z sercem.
Nikt nie lubi słuchać prawdy, słyszeć o tym że nie do tego był powołany,  że nie jest w tym miejscu co trzeba. Dlaczego ? Bo ludzie boją się zmian.
Wielu ludzi woli umrzeć niż coś zmienić. Cisza może wezwać do takiej zmiany, cisza może Ci nakazać nie tylko zrobić małe przemeblowanie w życiu,  ona może Ci kazać zerwać tynk do cegły.  Czyli wyjechać, rozstać się z kimś kto źle Cię traktuje,  iść na studia, zacząć realizować swoje marzenie życia. To tylko wycinek. Cisza leczy. Hałas zabija. Brak kontaktu z sercem wyjdzie prędzej czy później.  A jeśli nie robisz tego co kochasz to nic nie ma znaczenia. Nawet wypchany portfel.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s