pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Nie ufaj plotkom

Dodaj komentarz

Plotki mogą być drażniące, śmieszne albo niszczące. I tych ostatnich nikomu nie życzę bo miałam całkiem niedawno okazję doświadczyć tej wątpliwej przyjemności. Ale teraz mam na myśli pewien konkretny kontekst plotek, gdy poznajesz jakąś osobę, która jest czystą kartką w Twojej świadomości aż dociera do Ciebie jakaś szokująca historia z udziałem tego człowieka. I dylemat: wierzyć czy nie wierzyć ?

Można być ostrożnym, to nikomu nie zaszkodziło. Pewna doza dystansu i ograniczonego zaufania jest kusząca a natomiast ” rzucanie się na szyję” nowo poznanej osobie jest nieatrakcyjne i trochę desperacją daje.

Jednak na podstawie plotki nigdy nie można człowieka przekreślać, odrzucać i kasować z życia. Być ostrożniejszym jak najbardziej ale nie wolno pozwalać by słowa usłyszane od kogoś były decydujące.

Nigdy nie wiesz co Twój zaufany „informator” zrobił tej osobie, że zareagowała tak a nie inaczej.

Nie wiesz czy ta informacja jest w ogóle prawdziwa.

Nie wiesz czy Twój informator był w to osobiście zaangażowany czy powtarza 14 razy tuningowaną historię, która ma robić wrażenie i szokować znajomych.

Nie wiesz jaka jest prawdziwa intencja informatora.

Nie znasz całej sytuacji, nie wiesz w jakim stanie była ta osoba danego dnia. Życie jest niekiedy tak bardzo skomplikowane że nie można wszystkiego wiedzieć lub wszystkiego przewidzieć.

Kiedyś wierzyłam w świat samych dobrych i uczciwych ludzi, boleśnie przekonałam się że są sadystyczne jednostki, których cieszy zupełnie bezinteresownie ludzka krzywda, którzy cieszą się mogąc podłożyć komuś „świnię”.

I przez wzgląd na takich ludzi nie wolno wierzyć plotkom. Może Twój informator to jeden z nich ???

IMG_20150102_210104[1]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s