pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zdemaskuj potwora !!!

Dodaj komentarz

Od mojej sławnej nauczycielki francuskiego nauczyłam się pewnej ważnej rzeczy: Nie dawaj wiary temu co ludzie mówią o kimś, póki osobiście nie poznasz tego człowieka.

Kiedy ktoś opowiada Ci o kimś, przedstawia skrajnie złe zachowania tego człowieka, nie wiesz tak naprawdę co tą osobą do tego skłoniło, co wpłynęło na takie a nie inne zachowanie. Ludzie z reguły wtedy zatajają swoją winę i przedstawiają drugiego człowieka jako potwora, a przecież nie wiesz czy zachowanie X nie było odpowiedzią na zachowanie Y. Z reguły tak właśnie jest.

Wtedy słyszysz jakąś historię o tym człowieku ale bardzo subiektywną i jednostronną, a jak dodam do tego fakt że są ludzie, którzy NIGDY ale to nigdy swojej winy nie widzą to sam pomyśl -czy ta opowieść jest wiarygodna.

To że pewien człowiek był niemiły/wredny/chamski wobec kogoś innego nie oznacza że będzie taki dla Ciebie. Może w tamtej sytuacji ta osoba była skrzywdzona i się broniła jak mogła ? Tego nie wiesz i się nie dowiesz.

Pikantna ploteczka którą słyszysz może być zwyczajnie KŁAMSTWEM ! I sama padłam ofiarą wielu złośliwych plotek na swój temat, chociaż staram się myśleć że nie wynikało to ze złej woli. (staram się). Ale pamiętaj też że są osoby lubiące siać ferment i wymyślać niestworzone historie na czyjś temat przy przypływie kreatywności.

Są też ploteczki i PLOTKI. Czasem dotyczą bardzo poważnych spraw typu zdrad, nadużyć w pracy itd. Mogą one zniszczyć komuś życie, chociaż wydają się być tylko słowem puszczonym w obieg. Dlatego tak ważne jest by w miarę możliwości weryfikować plotki OSOBIŚCIE by zdemaskować wrednego plotkarza, który lubi zamieszać ludziom w życiorysie.

Przez plotki bowiem:

  • wiele związków się rozpadło
  • wiele cudownych związków nie powstało
  • wiele karier się zakończyło
  • mnóstwo przyjaźni się skończyło
  • wiele kłótni miało miejsce
  • ogromna ilość się skłóciło
  • morze łez się wylało

Nie dajmy się ! Demaskujmy potwora który chce niszczyć życie innym: zacznijmy od siebie samych, na małym szczeblu-NIE WIERZMY PLOTKOM !

Amen

P.S. Męskie plotki mogą być tak samo jadowite jak te kobiece ! Czasem bardziej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s