pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Czym jest pokora ?

Dodaj komentarz

Pokora to raczej niezbyt popularne słowo, jakieś takie wymarłe, wszędzie promuje się agresywne parcie do przodu. I z tego co pamiętam kiedyś pisałam tu o pokorze, ale dopiero teraz zrozumiałam czym tak naprawdę jest pokora. Może nie zrozumiałam jej w stu procentach ale wiem już więcej.

Pokora źle się kojarzy, to chyba główny powód dlaczego kolejki się o nią nie ustawiają. Pokorny człowiek kojarzy się z niezdarą życiową, której nic się nie udało, która czeka biernie aż coś spadnie z nieba, kiedy ją albo jego okładają to czeka z założonymi rękoma i nic z tym nie robi. W rozumieniu potocznym pokora=frajerstwo.

A przecież to nie prawda ! Teraz zrozumiałam że można być człowiekiem który jest świadomy własnej wartości i jednocześnie pokornym. Można być milionerem albo Miss Universe i być pokornym człowiekiem.

Pokora to traktowanie każdego człowieka jako równego sobie.

Tu jest klucz. Dlatego tak bardzo pociągające są te gwiazdy, które mimo mega statusu są miłe i serdeczne dla otoczenia a nie łażą ze zblazowaną miną z cyklu „pocałuj mnie w d*pę i jak g*wno poczuj się”.

Kiedy bardzo bogaty człowiek okazuje się być „równym” facetem, szanującym każdego, począwszy od pijaczków pod sklepem to prezydenta to jest on człowiekiem pokornym. Jeśli przy rozmowie z takim bogaczem czujesz się podniesiony na duchu lub przynajmniej nie czujesz się gorszy-to jest pokora właśnie.

Kiedy śliczna dziewczyna spotyka się z mniej urodziwymi koleżankami i nie góruje nad nimi, wykorzystując swoją urodę, a raczej pomaga im odnaleźć siebie, zaakceptować lub też pomaga się zmienić, kiedy trzeba to jest to osoba pokorna.

Kiedy swoich zalet nie używasz by kogoś poniżać, ale wzmacniać to wtedy jesteś pokorną osobą z którą każdy, bez wyjątku będzie chciał spędzać czas. I to jest właśnie wspaniała cecha !

Wypracowanie czegoś takiego jest moim priorytetem, by nigdy nie patrzeć na kogoś „pod sobą” jako na gorszego od siebie.

1025-lama

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s