pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Jak wierzysz, tak masz

2 Komentarze

Paru osobom starałam się przekazać ten temat, z różnym skutkiem ale ja głęboko w to wierzę i uczynię wszystko by wysłowić się jak najprościej. Mianowicie wierzę że to jakie mamy przekonania na temat życia, staje się wyznacznikiem tego co nas spotyka.

Podam przykład: słyszałam zdanie „Stajesz się kimś, w starciu z tym co stawia Ci opór” (w każdym razie bardzo podobne zdanie, sens ten sam). Ktoś może to zdanie obrać za swoją prawdę. Może mu albo jej się spodobać do tego stopnia że będzie to motto tej osoby. I co się dalej stanie ? Ano wszędzie, ale to wszędzie (nawet podczas wizyty  w toalecie) taka osoba będzie napotykała OPÓR, dużo OPORU. Skoro lubi opór to będzie go doświadczać do oporu  ;-P

Jeśli ktoś wyznaje zasadę że trzeba być wojownikiem to w każdym miejscu napotka potrzebę walki i udowadniania swoich racji.

Osoba która wciąż powtarza że ma pecha będzie miała pecha do kwadratu, z każdym dniem gorszego.

Człowiek mówiący że pieniądze nie rosną na drzewach, w całym życiu może nie znajdzie nawet grosika na drodze a każda złotówka będzie okupiona potem, krwią i łzami.

I tak dalej i tak dalej….Nawet niewinny zwrot ” faceci są jak kible -zasrani albo zajęci” może stać się groźną przepowiednią na resztę życia. I osoba która tak sobie gada będzie spotykać durniów albo facetów z dziewczynami.

Dlatego warto sobie chodzić przez tydzień z notesikiem i zapisywać swoje utarte zwroty i przekonania, te wypowiadane i niewypowiedziane. A potem wyjdzie obraz dlaczego pewne rzeczy wyglądają tak a nie inaczej.

Trzeba być czujnym by jakiś myślowy „chochlik” nie zakradł się do głowy na przykład w postaci ograniczeń, właśnie teraz z tym walczę. Pokonuję swoje ograniczenia i widzę jak wiele rzeczy potrafię, jak wiele rzeczy WOLNO MI robić kiedy wcześniej sama myśl mnie przerażała. Ale o tym kiedy indziej-rok metamorfozy trwa !

believe

Reklamy

2 thoughts on “Jak wierzysz, tak masz

  1. Dobrze napisane. To właśnie są nasze przeświadczenia, które kiełkują w nas już kiedy jesteśmy dziećmi. Właśnie szykuję posta na ten temat. Polecam też “W co graja ludzie” E. Brine’a.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s