pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Ice Bucket Challenge

Dodaj komentarz

David-Beckham-takes-on-the-Ice-Bucket-challenge
Wczoraj dołączyłam do globalnego szaleństwa i wylałam na siebie wiadro zimnej wody. Niektórzy powiedzą że komercha, powiedzą że marnuje się wodę i że tu nie chodzi o polewanie się wodą a o kasę na fundację. Mają prawo tak powiedzieć. Chociaż ja myślę zupełnie inaczej.
Przed podjęciem wyzwania sprawdziłam statystyki i ta akcja naprawdę przysłużyła się finansowo, co widać po słupkach na wykresie czyli wymierne korzyści są. Poza tym nie wiem jak Wy ale ja przed całą tą sprawą nie słyszałam o tej chorobie, nie będę tego ukrywać. Stwardnienie rozsiane znałam ale zanikowe boczne-nie, a teraz znam ! I dzięki tej akcji pokusiłam się o skromny datek na ten cel.Jeśli nawet 100 osób na całą Polskę tak zrobi to warto, a takich osób jest dużo, dużo więcej. Poniżej wkleiłam nr konta polskiej fundacji zajmującej się tym schorzeniem, na to konto również powędrowała moja mała kwota.
Nr konta: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium
ul. Gorczańska 26
34-400 Nowy Targ
Z innej beczki teraz. Wydaje mi się, że to czego potrzebujemy teraz na świecie najbardziej to JEDNOŚĆ, potrzebujemy tego jak wody, powietrza, snu i jedzenia naraz. I właśnie ta akcja, jak nic innego spowodowała globalne zjawisko, jak kostki domina posypały się nominacje i akcja się kręci !
Jeśli jest w Was cząstka dziecka, to jest zapewne i pragnienie żeby zrobić coś szalonego, przynajmniej ja tak miałam i myślę że warto w tym uczestniczyć. Wiadomo, nie każdy przeleje pieniądze, ale nawet jeśli zrobi to tylko 10% to chyba lepszy rydz niż nic…
A swoją drogą polska mentalność buntownika i krytykanta zawsze musi dać o sobie znać, zawsze jakieś sprzeciwy, jakieś zarzuty, jakieś „ale” i tu nie chodzi tylko o tę akcję, ogólnie. Chyba tylko poruszenie jakie wywołała śmierć Jana Pawła II nie sprawiła że Polacy zaczęli marudzić i krytykować, a dlaczego ? Bo to rodak….Co było takiego wyjątkowego po śmierci Jana Pawła II ? Jedność na świecie !!! Nigdy wcześniej, za mojego życia przynajmniej nie widziałam czegoś takiego. Tygodniowe rekolekcje dla całego świata, nikt nie walczył o religie, o święte księgi i o sposób patrzenia na kwestie duchowe-trwali w modlitwie chyba nawet niewierzący.
Co ma śmierć papieża do Ice Bucket Challenge ? Ano to że jeśli dzieje się coś dobrego to chyba najlepiej wyłączyć tryb polskiego malkontenta, buntownika i się przyłączyć do akcji.
P.S. Dla tych co uważają że to strata wody-czy przy zmywaniu naczyń lub przy kąpieli tak skrupulatnie przeliczacie kubełki i miseczki ? Macie jakiś grafik że do kąpieli to 11 wiader a do zmywania 3 ? Czy lecicie na miligramy może ? Jeśli tak jest w istocie, to możecie narzekać dalej i zwracam honor, ale jeśli nie, to wymyślcie lepszą wymówkę…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s