pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Nie bądź frajerem!

Dodaj komentarz

Do ciężkiej cholery myśl o sobie, nawet kiedy komuś pomagasz to tez myśl o sobie! Jezus mówił o tym w przypowieści o mądrych i głupich pannach. A ja wciąż nie biorę sobie tego do serca…. Jak dzielić się to tak by Tobie zostało a nie rozdać wszystko i zostać gołym i bosym!

Dzielenie się jest piękne i jest jedynym sposobem byśmy zrozumieli ze nie żyjemy w świecie braków ale obfitości.

Tylko że jest jedno ale!  Dziel się ALE najpierw musisz odłożyć dla siebie a potem dopiero dać resztę i to dotyczy wszystkiego. Najpierw kochaj siebie a potem się dziel miłością, najpierw zapewnij sobie ubranie na imprezę a potem pożycz koleżance, najpierw upewnij się ze zatroszczyłeś się o swój wypoczynek a potem pomagaj innym wypocząć.

Dlaczego tak jest?

Aby pokazać Wszechświatowi że sam dla siebie jesteś ważny/a, bo niby czemu masz coś dostać skoro sam siebie spychasz na koniec listy potrzeb? Wszechświat zrobi to samo.

Aby nie być sfrustrowanym człowiekiem, a tak się stanie na milion procent jeśli zobaczysz że inni żyją jak pączki w maśle a Ty się zmagasz z problemem, który powstał tylko dzięki Twojej nieumiejętności wyczucia kiedy pomóc i ile pomóc.

Aby ludzie z Ciebie frajera nie robili ! Myślisz że ludzie kochają „dobre ciocie” zawsze skłonne pomóc?  Ależ skąd!  Biorą co się da i w nogi!!! I to jeszcze jak Twój „stateczek” zaczyna tonać to jak szczury uciekają pierwsi. Doświadczyłam tego na dniach, wiem o czym piszę.

Tak jak na kursie pierwszej pomocy uczą by nie ratować innych gdy wiesz że sam raczej nie masz szans na przeżycie, tak samo jest i w życiu. A jeśli masz bogatszych od siebie znajomych i przyjaciół to nie rozczulaj się nad ich potrzebami bo oni mają za co to sobie zapewnić a marudzą bo to lubią, lub nie chcą byś czegoś od nich oczekiwał.
U mnie w rodzinie była ciotka, w wieku mojej babci, regularnie przychodziła do babci i narzekała jaka bida, jakie ubóstwo…tylko że babcia nie zauważyła 3 kg złota na tej ciotce, faktu ze maja własne przedsiębiorstwo, wielka willę i 5 samochodów!!! I co robiła??? Fundowała ciotce u siebie 3 posiłki dziennie…

Teraz ciotka mieszka w swojej willi i raczej się nie pokazuje.

Są ludzie którzy są przy Tobie bo mają KORZYŚCI!!!!

Usiądź z kartką i wypisz obiektywnie, postaraj się przynajmniej, jakie zyski ma z Ciebie każda z osób wokół Ciebie a potem czy ta osoba w chwili potrzeby będzie koło Ciebie, czy też powie zdawkowe: „Będzie dobrze! A teraz powiedz mi jak mam się ubrać na imprezę? ” A są tacy ludzie, oj są!!!

Po co Ci taki człowiek? 

Chcesz pomóc daj biedniejszemu od siebie, temu kto nie ma nic, daj swój czas, dobre słowo, pieniądze ale nie takiemu co Cie wykorzysta i odejdzie w sina dal…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s