pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zbawmy ten świat !

Dodaj komentarz

Tytuł dla niektórych może zabrzmieć bluźnierczo, ale taki właśnie był mój zamiar.
Dobra, lecimy z tematem: mówi się wiele o mocy pozytywnego myślenia. Są na ten temat setki książek, które ja prawie wszystkie obaliłam. Mówi się o Prawie Przyciągania i to oczywiście wszystko prawda.
Henry Ford powiedział: „Jeśli myślisz że Ci się uda lub jeśli myślisz że się nie uda, za każdym razem masz rację.” I taka jest prawda.

Tylko że w tym nawoływaniu do pozytywnego myślenia pominięto jedną sprawę, nie złośliwie, raczej z niewiedzy. Fizyka kwantowa mówi o fakcie że każdy obserwator ma wpływ na obiekt obserwowany-to jest największy dar i największe odkrycie, a tak niewiele osób ma o tym pojęcie.

O co w tym chodzi ? Ano o to że gdy na coś patrzysz, o czymś myślisz to Twoje zdanie ma moc zmienić coś w tym czymś na co patrzysz.
Każdy swoimi myślami (czynami też, ale one wypływają z myśli) kształtuje swój własny świat-to już słyszeliśmy. Ale jest jeszcze jeden myk…

Każdy z nas swoimi myślami kształtuje otaczający go świat !!!
Bo nasze myśli tworzą świadomość globalną, nazywaną kolektywną. Czyli tak jakby każdy z nas do gigantycznego basenu wlewał szklankę wody…To chyba dobre porównanie.
A jakie są tego skutki ? Konsekwencje ?
To że pokłócisz się z koleżanką to jedno, masz na jej temat niewybredne myśli zapewne i uważasz że to Twój problem. Ale nie jest tylko Twój…
Do basenu wlewasz szklankę kłótliwych myśli, koleżanka zapewne też. I Twój sąsiad. I sąsiada szef. I matka szefa sąsiada. I tak dalej i dalej…
Idziesz do lekarza, stoisz w kolejce i słuchasz że tego boli to, tamtą Panią strzyka w plecach, kolejna Pani ma taki ból że przebija tamtych pozostałych, a do basenu wlewane są szklanki bólu, chorób i cierpienia…Następne osoby przez to zachorują…Może małe dzieci, może starsi kto wie.
Idziesz ulicą i słyszysz rozmowę: jak w tej Polsce źle, jak tu kradną, jaka bida, nie idzie dociągnąć do pierwszego i szklaneczki lecą, lecą…
I zaczyna być coraz gorzej.
A tu trzeba się obudzić i zrozumieć że to nie tylko „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, tu jest tak że każdy „ściele” każdemu po trochę !
Więc zbawmy ten świat pozytywnymi myślami, nawet jak widzisz coś co nie do końca działa, to nie dolewaj do basenu, zobacz oczami wyobraźni wymarzony obrót sprawy albo coś z tym zrób.
Ja zrobię tak samo. Obiecuję 😉
scientists-just-created-the-best-simulation-of-the-universe-ever

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s