pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Wierzymy w kłamstwa

Dodaj komentarz

IMG_20140723_154513[1]

Wiem że to brzmi bardzo ogólnie, ale wyjątkowo prawdziwie jeśli chodzi o wiarę w Boga i zagadnienia Jego dotyczące. Dziś znów cytat z książki „Co powiedział Bóg”-sami zobaczcie czy nie brzmi to mądrze.
„Istnieje pięć Błędnych Założeń na temat Życia, których skutkiem jest kryzys, przemoc, mordowanie i wojna. Pomyśl tylko jak wyglądałby świat gdybyśmy wierzyli odwrotnie !!!
Wtedy dziewczyny nie wyzywałby się od szmat i suk , tylko dlatego że jedna kupiła sobie taką samą spódniczkę/ szpilki/ bluzkę (niepotrzebne skreślić) jak któraś z tego towarzystwa. Wierząc odwrotnie nie byłoby wojen na świecie.
1. Pierwszym z nich jest przekonanie, że każda istota ludzka stanowi odrębny byt.
(Moje komentarze będą tu w nawiasach,obecnie fizyka kwantowa obala już tą tezę, jasno precyzując że wszyscy stanowimy JEDNO POLE ENERGII i że tak naprawdę wszyscy jesteśmy połączeni, nazywane jest to zjawisko bardzo często „kosmiczną zupą”. Pora zatem zobaczyć innych ludzi jako przedłużenie nas samych a nie jako wrogów)

2. Drugie założenie mówi, że na świecie istnieje niedobór rzeczy, których istoty ludzkie potrzebują do szczęścia. (I tu właśnie mowa głównie o naszym przeświadczeniu że jest za mało pieniędzy, że jest za mało partnerów do związków, za mało możliwości).

3.Według trzeciego przekonania istoty ludzkie muszą rywalizować ze sobą o występujące w niedostatecznej ilości dobra. ( 3 punkt wynika z 2, skoro czegoś jest za mało, to trzeba o to walczyć i wygrać z przeciwnikiem, tą samą uwagę zamieścili Robert T. Kiyosaki i Donald Trump w książce :Dlaczego chcemy abyś był bogaty”. Te dwie znakomite postacie świata biznesu zapewniają że żyjemy w świecie nieskończonej obfitości. „Jest na nim dość energii, pomysłowości, kreatywności i ambicji by każdy człowiek na ziemi mógł zdobyć bogactwo. „-tak mówi niekwestionowany guru nauczania na temat bogactwa i biznesu, człowiek który od bezdomnego doszedł do statusu milionera dlatego że zbuntował się tradycyjnemu systemowi braku i rywalizacji. 

4. Czwarte jest przekonanie, że niektóre istoty ludzkie są lepsze od innych. (To jest taki podpunkt że nie ma osoby, która powie że gdzieś w głębi duszy nie czuje się lepsza od innego człowieka lub od grupy ludzi. Powodów jest całe mnóstwo, czujemy się lepsi bo udało się nam schudnąć więcej od koleżanki, mamy lepszy samochód, jesteśmy hetero a nie homo, jesteśmy pobożnym katolikiem a inna osoba np Świadkiem Jechowy itd, itp)

5. Piątym przekonaniem jest to ,że jedyną metodą na rozwiązanie poważnych konfliktów wynikłych z tych błędnych przeświadczeń jest zabijanie siebie nawzajem. (Popatrz tu na Ukrainę i Rosję, za miedzą mamy taki problem, że już o Izraelu i Palestynie nie wspomnę, a to przecież nie jedyne miejsca na świecie gdzie walki trwają)

I tak sobie myślę że takie mamy wierzenia że wydaje się miliard na zbrojenia a na całym świecie z głodu co roku umiera 6 MILIONÓW dzieci, co godzinę umiera z głodu 684 dzieci….

Czy te wyznawane wierzenia prowadzą nas w dobrą stronę ? Walczymy o stanowiska pracy, jak czujemy zbliżającą się redukcję etatów, walczymy o faceta lub dziewczynę (musi być mój !!!/ moja !!!, nawet jeśli jest zajęty), walczymy o sukienki, buty, walczymy o kasę do tego stopnia że rodziny potrafią latami być skłócone o jakiś detal np cenny obraz ze spadku.

Pora na przebudzenie. W naszym codziennym życiu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s