pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zachód vs Wschód

Dodaj komentarz

Te kierunki w tytule to tylko symbole, ale się sprawdzają. Wschód reprezentuje duchowość czyli medytacje, poszerzenie świadomości, buddyjskich mnichów, jogę, całą rzeszę licznych duchowych guru, skupionych na sferze metafizycznej. Za to tam potrzeby ciała spychane są na margines,rozwój w takich na przykład Indiach idzie bardzo powoli, ludzie cierpią głód, żyją jakby postęp techniczny nie nastąpił. Nie ma się co dziwić, obecne tam religie nie kładą nacisku na sferę cielesną, raczej na oderwanie do tego materialnego zgiełku.
02_Indie
indie1

Zachód jako opozycja jest skrajnie materialistyczny, współczesny aż do granic, dla przeciętnego człowieka życie krąży wokół kupić, zarobić, sprzedać. Mało kto poświęca czas na duchowość, bo nie liczę tych którzy idą do kościoła raz w tygodniu odbębnić mszę dlatego że tak tradycja nakazuje…do tego 60% tych co tam są, idą ze strachu żeby ich szlag nie trafił i żeby im się świat nie zawalił. Dla mnie to żadna duchowość. Jeśli na co dzień nie poświęcasz ani czasu ani myśli na zagadnienia związane z Bogiem i duchowością to tylko się oszukujesz że jesteś wierzący. Zachód cierpi na głód ducha, na brak sensu życia. Tutaj właśnie pojawiają się przypadki samobójstw ludzi którzy mają olbrzymie fortuny, wymarzonych partnerów, kariery ale nie odnaleźli sensu życia. Wciąż duchowa pustka. Bo u nas nie mówi się o tym jak znaleźć spełnienie duszy, tylko jak zarobić na super wakacje lub telewizor. A telewizor Cię zagłuszy, oszołomi komunikatami i zapomnisz o problemach i nie będziesz marudził. Będziesz myślał o kolejnym gadżecie który MUSISZ mieć.
tumblr_n8zdcnjByW1sktp8ko1_1280

A ja JESTEM BUNTOWNICZKĄ !!! Będę łączyć troskę o sprawy duchowe z jednoczesnym korzystaniem z dobrodziejstw ludzkości. Kocham luksus i nie mam zamiaru z niego rezygnować. Zwłaszcza że nie ma takiej potrzeby 😉 To kościół wmówił ludziom że jeśli chcesz iść za Bogiem to musisz się wyrzec wszystkiego, nawet posiadania rodziny i ludzkich uczuć do żony i potomstwa.
A można być bardzo uduchowioną osobą mając nie tylko rodzinę a także jacht, własny drapacz chmur i 4 helikoptery. Nie musisz dokonywać wyboru pomiędzy Bogiem i chodzeniu w ubóstwie a byciem bogatym i nie wierzącym. To jedno z większych kłamstw świata ! Kto to wymyślił ? Kościół źle zinterpretował Biblię to po pierwsze, trochę dodał swoich tekstów a do tego psychologiczny fakt jest taki że biedotą pozbawioną poczucia własnej wartości lepiej się kieruje i steruje. Wmawiają nam wciąż że jesteśmy nędznymi grzesznikami-po co ? Żebyśmy u księży szukali kontaktu z Bogiem bo przecież my jesteśmy tacy niegodni i do niczego ….
Żebyśmy nawet nie ważyli się bezpośrednio rozmawiać z Bogiem, nawet do wyznawania grzechów musimy mieć pośrednika? Po co ten pośrednik ? Żeby kościół wiedział co się dzieje w sercach ludzi, żeby mógł kierować ludźmi poprzez strach przed potępieniem i poczucie winy. Oczywiście przeciętny ksiądz sam nie jest tego świadomy, to jest ustalone na wyższym szczeblu. Elementarna wiedza z psychologii wystarczy by rozgryźć cały ten mechanizm. Ja dostrzegam ten globalny spisek i się wyłamuję.

Ja jestem sobie jak to nazwał Osho: Zorba Budda czyli poświęcam się zarówno duchowości jak i cielesnym uciechom. Medytuję sobie i modlę się odziana w cudowny zapach luksusowych perfum ;-P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s