pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Cieszmy się sukcesem Sąsiadów !

3 Komentarze

Tu mam na myśli naszych polskich sąsiadów czyli Niemców podczas Mundialu, nie mogę patrzeć na falę nienawiści która wciąż jest w sercach nas, Polaków. Wiadomo że tragedii Wojny nie da się wymazać ani zapomnieć ale czy nakręcanie spirali nienawiści do zupełnie Bogu ducha winnych ludzi ma sens ?
Z wojny trzeba wyciągnąć wnioski i je zastosować, stało się tak a nie inaczej bo ludzie znienawidzili ludzi a my co teraz robimy???
Są osoby które potrafią się cieszyć z wygranej Niemców na Mundialu ale to nieliczne jednostki, niestety….Jak długo można żyć nienawiścią ? Jeszcze rozumiem nienawiść to rzeczywistych sprawców tortur które były zadawane, ale nienawiści do niewinnych zrozumieć nie mogę ! I co najgorsze- ta nienawiść nie dotyka tylko starszych ludzi, którzy byli ofiarami tych kaźni (np moja babunia) ale trawi ona młodych ludzi, którzy nasłuchali się wypowiedzi innych i szerzą wrogość.
Myślę że ofiary wojny, gdyby mogły przemówić, kazałyby ich męczeńską śmierć wykorzystać ku szerzeniu pokoju i ku zbiorowej pamięci aby już nigdy więcej nienawiść nie rządziła sercami ludzi….
0003DCT3GDKQ224G-C116-F4

Reklamy

3 thoughts on “Cieszmy się sukcesem Sąsiadów !

  1. coraz częściej nasi zachodni sąsiedzi kojarzą się z porządkiem, dobrze płatną pracą, perfekcją i dyscypliną. Historia odchodzi w zapomnienie i to sprawia że w konfrontacji z krajem południowoamerykańskim nietrudno jest polakowi kibicować zachodniemu sąsiadowi. Mnie nie było.

  2. Brazylia – Niemcy 1:7, he,he. Najwieksze baty w historii.Nigdy nie widziałem tak zawiedzionych kibiców. Ich miny – niezapomniane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s