pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

„To co osądzasz, tym się kiedyś staniesz”

Dodaj komentarz

To cytat który uwielbiam, ale który zapomniałam ostatnimi czasy. To jest dosłowny opis tego jak to funkcjonuje w moim życiu. Kiedy  w pewnym momencie osądzam: jakąś osobę, zjawisko, zachowanie, za jakiś czas, niekiedy po roku, 5 latach bądź po miesiącu łapię się na tym że robię to samo !!! To jest straszne, naprawdę pojawia się zaskoczenie, szok i  przerażenie , pojawiają się pytania: Jak to się stało !? Jak mogłam ?!

To potrzeba pewnego sprostowania, oczywiście nie chodzi mi o to by nie dostrzegać zła, by nie odróżniać dobra od zła bo odróżnianie to jedno a osądzanie to drugie.

Kiedy widzę że ktoś rzucił papierek od loda na ulicę to wiem że to jest złe, ale kiedy myślę sobie: „Co za niewychowane bydlę !” -to już jest osąd.

Odkąd to odkryłam, życie boleśnie pokazuje mi jak robię coś nie tak w tej kwestii. Im bardziej skrupulatnie i dokładnie ja osądzam, tym bardziej dokładnie inni osądzają mnie. Nie wiem skąd się bierze ta niewiarygodna synchronizacja, ale to już niezaprzeczalne fakty. Myślę że to zasługa Prawa Przyciągania, do którego się zbieram się by je tu zaprezentować, ale to wciąż we mnie dojrzewa i kwitnie.

Co więcej, im bardziej zaczynam osądzać samą siebie, tym bardziej inni zaczynają mnie osądzać. Tak więc nie ważne jest kogo osąd dotyczy, kto jest adresatem osądu, nie ważne co osądzamy. Liczy się tylko nadawca, a za osąd zapłatą będzie osąd, dotycząca może całkiem innego zagadnienia, ale często jest to osąd którego się nie spodziewamy np w szkole, pracy, w przyjaźniach.

Jest dalsza cześć tego zdania z tytułu, a raczej pierwsza cześć: To co potępiasz, kiedyś potępi Ciebie…tej części nie rozgryzłam ale życie przede mną. Cytaty pochodzą z jednej z moich ukochanych książek czyli „Rozmowy z Bogiem” część pierwsza.

Obrazek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s