pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Każdy jest sprzedawcą

Dodaj komentarz

Tak naprawdę to każda rozmowa jest sprzedażą, Ty chcesz sprzedać swoje idee i pomysły komuś, a ten ktoś Tobie swoje. Sprzedajesz w relacjach, negocjujesz warunki, pomysły, koszty. W pracy też sprzedajesz swoje usługi-szefowi i klientom, jak jesteś uczniem to tez sprzedajesz. Nie mówię że to ideał i że tak być powinno, ale tak jest.

Jednak zanim zaczniesz sprzedawać komuś cokolwiek, to najważniejsze jest sprzedać sobie samego siebie. To znaczy uwierzyć w siebie. To główna sprzedaż życia i jak tu ubijesz dobry interes to reszta pójdzie gładko.

Tylko tu pojawia się problem. Zaufanie. Jak idziesz do sklepu i parę razy Cię okantują to już raczej tam nie wrócisz. A my samych siebie kantujemy niemal każdego dnia….obiecałaś sobie ćwiczyć i jest lipa ? Przyrzekłeś oszczędzanie i przy najmniejszej okazji kasa poszła z błoto ? Albo obiecałaś sobie nie plotkować a właśnie wracasz ze spotkania z koleżanką, gdzie odbyła się burzliwa narada na temat wszystkich znajomych ? Każdy to przeżył w jakimś stopniu. I te złamane obietnice dane samej/samemu sobie, zaniżają Twoją cenę w Twoich własnych oczach.Złamane obietnice bolą, dołują, przygnębiają. Twoja wewnętrzna reputacja idzie w dół, a taki „towar” ciężko sprzedać. Ciężko uwierzyć w zapewnienia jeśli tyle razy złamało się obietnicę daną, najważniejszej osobie z którą będziemy do końca życia-sobie.

Dlatego pomyślmy o tej „najważniejszej sprzedaży” w życiu. Czy nie warto w to zainwestować ? We własną wiarygodność i „ubić” interes życia ? Żądając dobrej stawki i będąc pewnym że na to zasługujemy, już wygrywamy.

Obrazek

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s