pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

I co za korzyść z płaskiego brzucha?

2 Komentarze

Jeśli nie będziesz szczęśliwa? 
Co Ci za korzyść przyniesie nowy samochód jeśli nie będziesz szczęśliwy?
Tak można całe życie spędzić na zdobywaniu.
Idziesz sobie do galerii i nagle wpada Ci w oko jakiś „fant”. Jak masz kasę to kupujesz od razu, chwilę się pocieszysz i polujesz na nowy fant.
Jak kasy nie masz, to odkładasz, lub idziesz na łatwiznę, jak ja i bierzesz na raty a potem chodzisz spłukany/a (jak ja ,nie polecam). Im dłużej odkładasz, tym dłużej trwa radość-tyle odkryłam.
Jako dziecko uparlam się któregoś dnia na katalog  „Czarodziejka z Księżyca”. Mama rencistka, do wypłaty daleko, a ja katalog koniecznie chciałam. Już, teraz, zaraz. Co zrobiłam?  Nie pamiętam dokładnie skąd ale skołowalam, chyba od sąsiada mnóstwo butelek po wódce i occie (raz w życiu alkoholizm sąsiada się na coś przydał) i chodziłam z nimi do skupu, chodziłam parę godzin, aż uzbieralam kasę i kupiłam wymarzony katalog. I spośród wielu rzeczy na które dostawałam pieniądze od mamy, pamiętam najbardziej ten właśnie katalog. Czemu ? Bo na niego zarobiłam! Ale i tak mi się znudził po jakimś czasie.
Po to piszę to by zwrócić uwagę na coś, rzeczy materialne, nawet super wyrzezbiony brzuch przyniosą pustkę, jeśli będą celem samym w sobie. Chcesz brzuch?  To rób. Ale nie dla samego brzucha, ale na przykład by wycwiczyć konsekwencję i wytrwałość. Chcesz samochód?  Kup ! Ale nie dla samego samochodu, albo dla marki. Ale by zabierać swoją dziewczynę na przejażdżki, lub by zwiedzać świat i uczyć się czegoś.

Kiedy materialne cele połączy się z duchowymi to nabiera sensu!
W tym świetle mój katalog cieszy mnie do dziś, bo znalazłam sposób jako dziecko by na niego zarobić, i nauczyło mnie że mogę mieć to czego pragnę, a także wytrwałości i pracowitości.
A po co mi płaski brzuch?
By spoglądać na dowód mojej wytrwałości i wierzyć że marzenia się spełniają, trzeba tylko działać! 

image

Reklamy

2 thoughts on “I co za korzyść z płaskiego brzucha?

  1. Zgadzam się, że rzecz sama w sobie szybko traci na znaczeniu, jeśli nie widzimy w niej (lub czynności) głębszego sensu. Poza tym nasza motywacja też spada, kiedy osiągniemy, co chcemy – bo po co wtedy dalej ćwiczyć ?

    Miłej nocy,
    Iz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s