pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zorganizowana czy spontaniczna ?/Organized or spontaneous ?

Dodaj komentarz

Wieki całe spędziłam zastanawiając się co jest lepsze: bycie zorganizowaną czy spontaniczną osobą. I tak sama ze sobą toczyłam spór i myślę że zrozumiałam. Tak jak na pytanie zatrzymującego się kierowcy pytającego o drogę : „czy dobrze jadę?” zapytałbyś/zapytałabyś : „Ale gdzie chce Pan dojechać ?” Tak samo jest tutaj.

Kim chcesz być ? Co chcesz osiągnąć ?

Opcja A: jeśli chcesz być wyluzowanym człowiekiem, który z dnia na dzień żyje, nie planuje i bierze co życie przyniesie,są to  czasem dobre a czasem złe rzeczy to postaw na spontaniczność !

Opcja B: jeśli chcesz odnieść sukces w jakiejkolwiek dziedzinie to musisz planować. Nie ma sukcesu bez planu ! I to dobrego planu.Ale na początek dobrze jest poćwiczyć planowanie jako takie, samo w sobie. 

np. jeśli chcesz schudnąć to bez planowania ani rusz-5 posiłków dziennie, o właściwej ilości kalorii, składające się z właściwej ilości procentowej białka, węglowodanów i tłuszczów, treningi, biegi itd to wszystko trzeba planować i to dokładnie. Nie możesz dopuścić to ataku wilczego głodu bo pochłoniesz wszystko.

np. jeśli chcesz zaoszczędzić troszkę gotówki to znów to samo, planujesz wydatki, robisz budżet, planujesz nawet niezapowiedziane wydatki (takie coś występuje każdego miesiąca)

np.jeśli chcesz poprawić relacje z rodziną lub chłopakiem to też musisz planować ! Tak już słyszę to jak dziwisz się : Coooo nawet relacje z rodziną mam planować ? To już szczyt ! A teraz emocje na bok. Co sprawia że relacje się z kimś ma lub się ich nie ma ? CZAS i to DOBREJ JAKOŚCI CZAS spędzony z tą osobą, nie na odwal, gdy słaniasz się ze zmęczenia i smsujesz pod stołem….a czas trzeba planować, wspólne chwile trzeba planować.

Dalej nie przekonany/a ? Pomyśl o sytuacji, siadasz przed TV lub kompem , chcesz się zrelaksować, nie masz nic konkretnego do zobaczenia, po prostu szukasz i nagle spoglądasz leniwie na zegarek i co się dzieje ? Łapiesz się na tym że 2 godziny minęły….Nie planowałeś/aś. Inna sprawa że można plan mieć i go nie zrealizować, ale jeśli komus naprawdę na czymś zależy to powróci do punktu w którym utknął i zabierze się do pracy.

Bardzo też często coś planujemy a wychodzi zupełnie inaczej, to normalne, życie i plany ulegają weryfikacji. Planowałam pisać sobie bloga raz na trzy dni, może tydzień a zmieniło się to w pasję która we mnie zakiełkowała i nie pozwala mi spać niekiedy.

Spontaniczność ? Zostawiam na mało ważne sytuacje takie jak wybór strony łóżka na której dziś śpię i w którą stronę pobiegnę podczas biegu, czyli mało znaczące elementy które mogą wzbogacić życie.

Jednym zdaniem: Planowanie jest wszystkim
My posts won’t be an accurate translation from Polish to English. Sometimes I Have something more to say in one of these languages.
I wondered what is better being organised or being spontaneous ? Now I know. It depends on your destination.
Option A
If you want to live one day after another taking what life gives you, sometimes good or bad things, please feel free to be all the time spontaneous.
Option B
It you want to achieve success in any area, you must plan and be organized.
To be slim and sexy you must plan your meals and training.
To be rich you must plan your budget.
To be loved you must plan time with your loved one.
Be spontaneous in irrelevant areas, eg. where to run but not what to eat 😉
.

By uzyskać takie efekt też musisz planować i realizować, ja już zaczęłam.

Obrazek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s