pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Najlepszych przyjaciół poznaje się ….

Dodaj komentarz

…nieprawda że w biedzie ! W biedzie to nawet nieraz osobę neutralną albo nawet wroga serce ruszy i Ci zacznie współczuć. Co więcej słuchanie o czyimś nieszczęściu dla niektórych jest przeżyciem terapeutycznym, w końcu nie ma najgorzej, w końcu to ktoś inny przeżywa dramat i cierpi. Jednoczesne to uczucie ulgi że to nie ma mnie padło, niestety tak bywa. I jeśli chociaż raz nie odczułeś jednego z wyżej wymienionych uczuć to znaczy że kłamiesz. To ludzka natura. Oczywiście bywają heroiczne pokazy ludzkiej bezinteresownej pomocy w ciężkich chwilach. Sama jestem świadkiem uczestnikiem takiej sytuacji-zupełnie obca mi osoba pomogła mi niespodziewanie w trudnej chwili i od tamtego czasu się przyjaźnimy.

Zmierzam jednak do tego by powiedzieć że największym przyjacielem jest ten kto potrafi cieszyć się z Twojego szczęścia. Kto Ci kibicuje w rozwoju, wspiera w realizacji celów i marzeń. Kto razem z Tobą będzie świętować duże i małe sukcesy jak na przykład tydzień bez słodyczy (oby tylko nie świętować ciastem ). Być przy kimś kto jest na topie, kto odnosi sukcesy jest ciężko, zwłaszcza gdy samemu się stoi w miejscu. 

Często bywa tak że postanawiasz się zmienić, zmienić na lepsze, dokonać rewolucji, jakiejś radykalnej zmiany i napotykasz opór ze strony bliskich i przyjaciół jest tak bo stajesz się lepsza lub lepszy, chcesz coś zrobić ze sobą, dość masz stagnacji i użalania się nad sobą, a Twoi przyjaciele może wcale tak nie myślą, może im jest zwyczajnie wygodnie że po pracy idziecie na piwo albo do cukierni, że zamiast oszczędzać idziesz na zakupy do galerii i wydajesz wszystko, przykładów jest mnóstwo. Jeśli Twój przyjaciel nie chce Twojej zmiany na lepsze i nie cieszy się z Twojego sukcesu to znaczy że ma słabe poczucie własnej wartości i jeśli zależy Ci na tej osobie powiedz jej o tym. Nie można od razu odrzucać człowieka, kiedy jednak zrobisz potrzebne kroki, a zmiany nie ma to znaczy że to może żadna przyjaźń nie była, tylko Koło Wspólnego Narzekania na Los ? Pamiętaj że możesz też takiego „przyjaciela” zachęcić i zmotywować to zmiany i podać pomocną dłoń. To doda siły i Tobie i tej osobie. 

Na szczycie nigdy nie jest zbyt tłoczno. Pamiętaj !

Jeśli potrzebujesz dopingu w dziedzinie zmian to napisz do mnie na Facebook’u https://www.facebook.com/vixalifewordpress# i napisz w czym chcesz się zmienić a wezmę to pod uwagę i motywujące Cię treści zaczną się pojawiać na profilu.

Obrazek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s