pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Jak pokonałam kompleksy

Dodaj komentarz

Jeśli czytasz tą notkę to spójrz na moje załączone zdjęcie, zobaczysz jak wyglądałam kiedyś a jak teraz. A potem czytaj dalej.
Wierzę że zobaczyłeś/aś zdjęcia i czytasz dalej by dowiedzieć się więcej. Otóż widzisz już, że kto jak kto, ale ja powody do kompleksów miałam. I kompleksy też miałam. Setki, tysiące.
Byłam dużym, brzydkim kaczątkiem…taka prawda. Jak je pokonałam ? Nie dam Ci tu magicznej rady bo takiej nie ma. Ale opiszę co można ZROBIĆ by z kompleksów wyjść.
1. Zmień swój wygląd. Proste, nie ? No nie będę banałów pisać o akceptacji siebie itd…Możesz sobie gadać że kochanego ciałka nie za wiele, ale stań przed lustrem i przekonaj siebie. Tak się nie da. Naprawdę jest znikomy procent populacji która nie może w żaden sposób poprawić swojego wizerunku. Jeśli masz kompleksy na temat wagi, to ją zrzuć ! W mądry i zdrowy sposób. Pokonaj siebie. Ja tak zrobiłam. Każdy dzień to walka z samą sobą, z pokusami.
2. Zmień swój wygląd na ile tylko możesz. Masz krótkie włosy a chcesz długie ? I wciąż je ścinasz mimo to ? Hahahhaha ja tak robiłam całe lata ;-P Zapuść je. nie podobają Ci się Twoje dłonie ? Zapuść paznokcie. Dbaj o nie. Może pielęgnacja tego wszystkiego wydaje się być męcząca i kosztowna ale życie w niezadowoleniu i koszty psychologów są dużo wyższe, niż odżywka do włosów i fryzjer. Odłóż wymówki na bok. Sukces to odłożyć chwilowe korzyści (np.zjedzenie batona) i nastawić się na długotrwały sukces. Zobacz oczami wyobraźni jak ludzie Cię podziwiają i jak żyjesz pełnią życia.Pewna siebie. Pewny siebie.
3. Pomyśl ile lat Ci zajęło chowanie się za swój własny cień ? Długo tak wytrzymasz ? Żyjąc na 5% możliwości ? Zamiast na okrągłą stóweczkę ! No proszę Cię. Podejmij stanowcze kroki. Ulepsz to co się da zmienić czyli co można zmienić :
-włosy
-figurę
-wagę
-brwi
-paznokcie
-stan skóry
-zęby
-uśmiech
-higienę
-włosy
-samoocenę
-styl ubioru
-higienę
-owłosienie
-stan zdrowia (nie mówię o poważnych chorobach)
-makijaż

Rzeczy na które nie mamy wpływu: (naprawdę nie potrafię wymyślić więcej)
-kształt nosa, uszu
-krzywizna nóg
-deformacja pewnych odcinków ciała
-blizny po oparzeniach

P.S. Jeśli to czytasz i myślisz że jestem płytka bo tylko o wyglądzie pisze i twierdzisz że jako inteligentna osoba nie chcesz być osądzany/a na podstawie wyglądu to coś Ci powiem.
ZA PÓŹNO ! Już jesteśmy oceniani na podstawie wyglądu (czy nam się to podoba czy nie) i sami na tej podstawie oceniamy. Taka prawda. Zaakceptuj tę prostą prawdę i tyłek w troki do roboty !!!
DSC_0899

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s