pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Jakich ludzi olewać ?

Dodaj komentarz

Brrrr nie lubię słowa olewać ale w tym kontekście będzie pasować jak ulał. Tak więc, (wiem że tak się zdania nie zaczyna, ale tu mogę wszystko- to mój świat), są ludzie którzy nie pomagają a szkodzą, nie uspokajają a denerwują, nie wprowadzają harmonii a chaos, nie wspierają a dręczą nieustanną krytyką.

Tak wiem, zaraz się zacznie że krytyka może wiele nauczyć, że takie osoby są nauczycielami emocji a raczej ich opanowywania itd, ale na dłuższą metę tacy ludzie Cie wykończą !!!

Więc jakich ludzi olewać??? Toksycznych, negatywnych i interesownych. Oczywiście całą litanię idzie ułożyć kogo olać ale te trzy typy dla mnie są najgorsza. Oto krótka charakterystyka:

Toksyczni-wysysają z Ciebie energie, częste określenie to wampiry energetyczne, po spotkaniu  i rozmowie z nimi czujesz się jak rozładowana bateryjka, nie Duracell, zmiażdżony psychicznie, po czym poznać że ta osoba jest toksyczna ? Po tym jak się czujesz, i nie piernicz głupot że nikogo nie można odrzucać, jeśli jesteś jakimś zafiksowanym idealistą i twierdzisz że każdego można zbawić i uratować to wiedz że nie można. Ta osoba musi tego chcieć sama. To główny wyznacznik, zatem nie marnuj swojego cennego życia tylko idź dalej a raczej wiej od takich w popłochu !

Negatywni- zawsze są na nie, zawsze widzą kłopoty, przeszkody i ograniczenia, zaczną Ci marudzić o swoich problemach jak tylko zgodzisz się wysłuchać, gdy zaproponujesz oczywiste rozwiązanie, usłyszysz niekończącą się listę, a przynajmniej mocnych 6 punktów dlaczego nic nie można z tym zrobić i dlaczego ta osoba jest skazana na to cierpienie…dramat jednym słowem. Przeczytaj punkt toksyczni raz jeszcze, na siłę nikogo nie zbawisz, a jeśli myślisz że Twoja pozytywność zmotywuje takiego osobnika to nie licz na to ! ma w zanadrzu listę punktów dlaczego tacy jak Ty mogą się śmiać i cieszyć, bo ich życie przecież nie rozpieszczało ! W sumie negatywnych można śmiało zaliczyć do toksycznych. Po czym poznać takich ? Jeśli po spotkaniu z taką osobą w głowie opracowujesz listę możliwych utrudnień przy skorzystaniu z najbliższej toalety to znaczy że trzeba wiać !

Interesowni-o ile tamtych dwoje można uznać za swoiste ofiary i choćby z litości zaszczycić swoją uwagą, to tych trzeba odrzucić i odciąć jak suchą gałąź, szybko i skutecznie, jest to grupa wyrachowanych ludzi, którzy pojawiają się w Twoim życiu tylko wtedy gdy mają interes, powiedzieć Ci wprost ? Szukają frajera ! Uważaj gdy raz się zgodzisz, możesz na wiele lat utknąć na pozycji frajera i wykonywać czyjeś czarne roboty. Po czym poznać takich ? Żyjesz sobie spokojnie aż tu nagle od czasu do czasu pojawia się jedna i ta sama osoba, która przypadkiem ma prośbę, gdy prośbę spełnisz to jakoś nie przewija się w Twoim życiu wcale. To znak ! Chcesz być frajerem ? To się zgódź. Twój cenny czas zostanie zainwestowany w beztroską zabawę interesownego. Obrazek

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s