pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zaakceptuj swój temperament

Dodaj komentarz

Gdy dziś podczas rannej lektury przeczytałam podobne zdanie „Szanuj swój temperament” (książka „Rozwiń w sobie mózg Buddy” dr Rick’a Hansona <Just One Thing: Developing a Buddha Brain One Simple Practice at a Time> i wydało mi się to dziwne. Gdy skończyłam czytać rozdział, doznałam olśnienia !!!

Do tej pory walczyłam z samą sobą, frustrowałam się, furii dostawałam chcąc być właśnie taką osobą jak tytułowy Budda: stateczną, opanowaną i łagodną. Im bardziej chciałam się upodobnić do tego ideału, tym gorzej wychodziło. Ten kto ma ze mną styczność, wie w jaką furię potrafię wpaść z byle powodu….Tłumaczenie samej sobie, prośby, motywacja-nic nie pomagało. Efekt totalnie odwrotny do zamierzonego. Dziś czytając ten rozdział zrozumiałam: jestem typowym cholerykiem-czyli osobą która łatwo się irytuje.

W głowie usłyszałam głośne: ALLELUJA !!! I co zrobiłam dalej ? ZAAKCEPTOWAŁAM TO. Czy jest lepiej ? hmmm mam wrażenie że tak, bo przestałam być wrogiem dla samej siebie. Oczywiście nie oznacza to zaprzestania rozwoju osobistego i pracy nad sobą, po prostu wiem że się denerwuje szybko i mogę to ująć w planach zmian, jako opornik.

Może w poprzednim wcieleniu byłam Kleopatrą ? ;-P i ciężko mi teraz żyć w trudnej codzienności gdy muszę na coś czekać i zmagać się z przyziemnymi sprawami ?

P.S. Główne 4 typy temperamentu to : sangwinik (radosny typ), choleryk (łatwo irytujący się), flegmatyk (nieskory do emocjonalnego poruszenia), melancholik (popadający w smutek). Kim jesteś Ty ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s