pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Zmiana nie musi boleć /Change doesn’t need to hurt

Dodaj komentarz

Pierwszą książką, której wpływ na moje życie chcę opisać jest pozycja która zachęciła mnie i zmobilizowała do napisania tego blogu. Czyli książka pt. „52 zmiany” Leo Babauta. Co w niej takiego szczególnego ? Jedno słowo: PROSTOTA.

Na każdy tydzień roku przewidziana jest zmiana. Nieraz drobna: taka jak posprzątanie szafek a niekiedy gigantyczna- ustalenie priorytetów lub zmiana pracy na taka jaką się kocha, lub wezwanie do rozpoczęcia twórczych działań (patrz-ten blog). Wyjątkowość ta polega na tym że zmiany są rozpisane punkt po punkcie. Nie trzeba się głowić jak zacząć, motywacja jest podana na tacy. Co więcej okres jednego tygodnia nie wydaje się przytłaczający i żmudny. Tydzień to tydzień, a zalążek nawyku już się tworzy.

Kiedy wiesz jak zacząć, po prostu przystępujesz do pracy, podzielenie dużego zadania na mniejsze elementy to oczywistość, autor tym razem poszedł o krok dalej. Nie stara się pisać górnolotnym stylem bankowca gdy pisze o ustalaniu budżetu, pisze PROSTO tak by trafić do umysłu i serca. By nie przestraszyć ludzi zmianą. Wiadomo że umysł się obawia zmian, ale w takim „opakowaniu” są one niegroźne i przyjemne. Poza tym kiedy człowiek czuje największy zastrzyk energii ??? Gdy się rozwija ! Ta książka to recepta na stały rozwój przez cały okrąglutki roczek. Całe 52 tygodnie=52 zmiany. Gorąco polecam !
Change is linked with a great pain but you don’t have to think like that. The book by Leo Babauta taught me that good preparation to the change extremaly help. When you change one issue in one week or more, focusing only on this thing, is much more easier. The author gives us list of prompts and useful ideas to make the change possible in every area. There are 52 important changes, one change for one week. Thanks to this book I’ve strarted this blog. It’s a great inspiration. Thank you Leo so much.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s