pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Potęga odmawiania

Dodaj komentarz

 

Ważną rzecz odkryłam ostatnio, bardzo istotne jest to czemu i komu mówimy NIE. Będąc zabieganym żyjemy w iluzji że nie marnujemy czasu, że jesteśmy stale czymś ZAJĘCI….Tylko jaki z tego pożytek, jeśli nie poprawia to życia, nie sprawia że nasze cele się realizują, jeśli nie daje szczęścia ? Życie to sztuka wyboru i to już dla mnie nie jest slogan, ale rzeczywistość ! Miałam i nadal trochę mam problem z odmawianiem (tu chcę wyjaśnić iż NIE mam nic do bezinteresownej pomocy drugiemu), to stanowi pułapkę ponieważ często mówimy komuś TAK, a sobie NIE i dusimy w sobie frustrację. Jedni mają zdolność do delegowania zadań i polecaniu ich komuś innemu a inni nie, Zosie Samosie muszą sami i najczęściej te Zosie zajmują się sprawami swoimi i całej ludności dookoła (swoją na końcu-bo przecież nie chcą wyjść na samolubnych). Temat egoizmu poruszę w innym poście bo jest to baaaardzo ważne zagadnienie.

Trzeba znać swoje cele ! Zapisać, wyryć w sercu, tak długo powtarzać aż będą jak powietrze i nie pozwolić by notorycznie (nie mówię tu o sporadycznych sytuacjach) czyjeś potrzeby i pragnienia były ważniejsze. Tu kłania się konsekwencja, którą staram się wyrabiać w sobie. UWAGA ! Jeśli przez ostatnie parę lat bawiłaś się w „Siostrę Miłosierdzia” dla bliskich, rodziny, przyjaciół i znajomych to powoli i MAŁYMI KROCZKAMI z tego się wycofuj. Zmniejszaj ilość zadań w których wyręczasz innych stopniowo, metoda radykalnego cięcia jest zbyt ostra a poza tym wyrzuty sumienia Cię zagryzą i poczujesz się jak „zły, egoistyczny i wyzuty z uczuć” człowiek. To będzie wychodzenie poza strefę komfortu ponieważ nie lubimy odmawiać innym, lubimy gdzieś w sercu być potrzebni. Ale to troszkę jak kamyczek w bucie, dyskomfort jest ale przecież poruszamy się naprzód. Nie pozwól się zdominować.Dlaczego sądzisz że czas wolny koleżanki jest ważniejszy niż Twój własny, dlaczego jej rozrywka ważniejsza ? Nie mam znów na myśli jednorazowej sytuacji ale pewnych schematów- jeśli to dotyczy Ciebie, to czujesz to w środku, taki wewnętrzny sprzeciw. przykład: jeśli Twoja koleżanka poprosiła Cię o popilnowanie dzieci bo idzie na randkę/ koncert/bankiet z pracy to jest to ok, ale jeśli już 3 lub 4 weekend siedzisz z dziećmi tej koleżanki a ona baluje w tym czasie to znaczy jedno. JEJ ROZRYWKA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ TWOJA.

Oczywiście pomoc jest dobra ale ważne są też intencje, jeśli robimy sobie na przekór by ktoś na lubił, kochał i akceptował to niestety skończy się to tak że ta osoba będzie Cię wyzyskiwać ile się tylko da, stale wydłużając listę rzeczy których to rzekomo sama załatwić nie może, a potem ???? Zwiąże się z kimś kto szanuje SIEBIE, kocha SIEBIE i sobie na takie coś nie pozwoli. Każdy wyzysk wiąże się z tym że dla „bandyty” naszego czasu jesteśmy frajerami bądź tez tanią (darmową) siłą roboczą. Czy kogoś takiego się szanuje na dłuższą metę -NIEEEEEEEEEEEEEE !!! Wiele lat mi zajęło wprowadzenie tej teorii w praktykę ale skutkuje i już widzę rezultaty. hawaii-backgound1

Poczuj wolność !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s