pozytywnezmiany

lifestyle, magic, Law of Attraction, happiness

Magia coaching’u

Dodaj komentarz

Moja wiara w psychologię umarła, gdy zaczęłam zażywać coaching (to jak narkotyk), chodzi o trening osobowości (a nie ciała, chociaż może się z tym wiązać), pod okiem certyfikowanej osoby. Może przesadzam ale korzystałam i z jednego i drugiego źródła pomocy i mogę coś na ten temat powiedzieć.

Przypominam że blogi z natury rzeczy są subiektywne.

Najgorszy coaching jest lepszy od najlepszego psychologa.

Jaka jest zasadnicza różnica ?

Psycholog brodzi w „kupsonach” przeszłości czyli w szambie, mówiąc wprost. Jeśli chodzisz do psychologa coś musi być nie tak w Twoim życiu i w 99,99% wiąże się to z dzieciństwem. I tak sobie chodzisz, wydając kasę, żaląc się i uzasadniając temu człowiekowi dlaczego to, po tym co Cię spotkało nie możesz być szczęśliwy/a. Robimy sobie kółeczko wzajemnej adoracji czyli balsamowanie się traumą-efekt ? Jesteś po zakopany/a w odmętach przeszłości, gdzieniegdzie widać promyk nadziei, chociaż rzadko, a proces zdrowienia wydaje się być długi i nie widać końca. Takie ja osobiście zgromadziłam doświadczenia, a „z niejednego pieca chleb jadłam”.

Co robi coach ? Za każdym razem gdy próbujesz wykazać jakie to dramaty i traumy powstrzymują Cię od bycia tam gdzie chcesz być, łapie Cię za „mordę” mówiąc wprost i nie pozwala na dalsze, bezsensowne użalanie się nad sobą. Pokazuje że te traumy to są ZASOBY które możesz przekuć na wartość dodaną wydarzenia i że tak naprawdę to uczy jak być NIE POWINNO. Nie interesuje coach’a Twoja przeszłość, bo ma on za zadanie pomóc Ci się dostać tam, gdzie tego chcesz.

Coach uczy że marzenia trzeba zamienić na cele i je realizować, rozbić na małe, maleńkie czynności i każdego dnia przybliżać termin realizacji tego celu. Wciąż odkładamy wykonanie pewnych kroków, usprawiedliwiamy się tłumacząc sobie dlaczego teraz się nie da czegoś zrobić, a jaka jest prawda ??? Da się !!! DA SIĘ. Jak się zostawi swoje usprawiedliwienia za drzwiami i uczciwie sobie człowiek odpowie na pytanie CO MOGĘ ZROBIĆ DZISIAJ BO TO SIĘ STAŁO RZECZYWISTOŚĆIĄ, to zawsze coś się DA ZROBIĆ. Zawsze.  

Dziękuję Moniko.

https://www.facebook.com/pages/MS-Coaching/528146827303045?fref=ts

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s